Ile kosztuje budowa małego domu?

 

Możemy udawać, że pieniądze nie są najważniejsze, jednak one bardzo często odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu wielu decyzji. Realizacja projektu małego domu wiąże się z dużym wydatkiem. Na szczęście dzisiaj profesjonalne strony takie jak www.e-domy.pl/projekty-domow.html zawierają poglądowy kosztorys w projekcie małego domu.

 

Dzięki temu łatwiej będzie Ci ocenić ile będzie Cię kosztowała budowa domu. To oczywiście są tylko ceny oparte o średnie rynku i ostateczny koszt realizacji projektu małego domu może się różnic. Jednak z reguły będą to różnice rzędu kilku procent.

 

Ponadto takie poglądowe kosztorysy nie zawierają w sobie kilku istotnych elementów, które wpływają na to ile ostatecznie będzie Ciebie kosztowała budowa domu:

 

  • Koszt działki – jeżeli nie masz jej jeszcze, to potrzebujesz, ponieważ projektu małego domu nie wybudujesz w powietrzu. Warto pamiętać o tym i uwzględnić w swoim budżecie
  • Formalności – koszty związane z zakupem gotowego projektu małego domu, adaptacją go do warunków miejscowych i innymi tak zwanymi „formalnościami”
  • Wyposażenie – żeby móc zamieszkać w domu potrzebujesz mebli, czyli wyposażenia. Ono też wymaga dodatkowych nakładów finansowych

 

Jak widzisz koszty związane z budową małego domu są znacznie większe niż przewiduje kosztorys. Warto o tym pamiętać, gdy planujesz swój budżet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *